REFERANSLAR

Ben Nilay hanımla yaklaşık 10 seneden beri çalışmaktayım. İlk tanıştığımız günden beri gerek emlak piyasası hakkında bilgisi, doğru fiyatlandırma ve yönlendirmesi ve gerekse seçtiği kiracıları düzgün ve problem çıkartmayacak kişiler arasından seçmesi, iş bilgisi ve becerisi benim için çok önemli bir gösterge olmuştur. Ancak buna ilaveten sabırlı, çözüm odaklı, akılcı, dürüst, güvenilir, kolay ilişki kurulabilen, kibar ve hanımefendi tavırları beni kendisine bağlayan özelliklerinden en önemlileridir. İstanbul ili içerisinde nerede mülküm var ise gerek satılık gerek kiralık benim için çalışılacak tek kişidir, Nilay hanım.

Kiracı veya satıcıyı bulup kontrata bağladıktan sonra da kiracı ile olan tüm problemlerde aracı ve yardımcı olur. Çok önce bulduğu bir kiracı da olsa sorumluluk bilinci çok yüksek olduğundan problemi çözmek için hemen devreye girer ve çözer.

Bu vasıflarından dolayı da ben emlak işlerimde başka birisini hiçbir zaman aramadım, aramam da. Benden kim kendisi hakkında referans isterse, görüşümü olumlu olarak veririm ve kendisiyle çalışma zevkini tatmanızı tavsiye ederim.

ESİN METE – Toros Tarım Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO – Tekfen Holding Tarımsal Sanayi Başkan Yardımcısı


İskoçya’dan Türkiye’ye taşınacağım dönemde belirli bir süre için ev bakmaya Türkiye’ye geldim. En az 7-8 emlakçı ile görüşüp, aradığım kriterleri açıkça belirttiğim halde günlerce gezip onlarca ev görüp bir tane bile taleplerim doğrultusunda ev bulamadım. Nilay Hanım’la tanıştığımızda ve kendisine nasıl bir ev aradığımı sadece bir kere açıkça anlattım. Bir gün sonra bana hem m2, hem genel özellikler hem de konum olarak tam aradığım gibi bir ev buldu. 7 yıl aynı evde yaşadım ve gerçekten harika bir ev sahibim vardı.  O evden ayrıldıktan sonra yine ev arayışımı Nilay Hanım ile devam ettirdim ve bana bu defa kriterleri biraz daha zorlayıcı ve detaylı ancak yine hayalimdeki gibi bir ev buldu. Halen o evde keyifle oturmaktayım.

Nilay Hanım işini çok ciddi yapan, işi ile ilgili bütün detaylara hakim ve çok profesyonel biri. Bana göre kendisinin en önemli özelliği öncelikle inanılmaz pozitif kişiliğidir. Güler yüzü, işine gösterdiği önem, karşısındaki kişiyi çok iyi dinlemesi ve isteklerini tam olarak anlaması son derece güven verdiği gibi hayatı da diğer meslektaşlarına kıyaslanmayacak ölçüde kolaylaştırıyor.

Onunla karşılaştığım için çok mutluyum.

BÜKRE POHLE – Moda Editörü


Nilay Hanım’la Etiler’deki evimin kiralanması konusunda çalıştık. Nilay Hn basindan sonuna kadar tum sureci profesyonelce yuruttu. Kiraci secimindeki titizligi ve dogru kisilerle temasa gecirdigi icin kendisine cok tesekkur ediyorum. Evimi kiraladigim sure icinde hicbir sorun yasamadim. Cok tesekkur ediyorum. 

FERHAN SJÖDİN ( Insan Kaynaklari Direktoru Ericsson)


Sevgili Nilay Hanım ile yaklaşık 8 sene önce tanışma şansım oldu. Ortaköy’deki evimi yıllardır kiraya verir. Hiç bir kiracımla tanışmadım, her şeyi halleder, bana kontrat gelir. Onu özetlemem gerekirse ; O bir profesyonel O bir sempatik O bir insan sarrafı O bir emlak gurusu O bir entellektüel gayrimenkul danışmanı. Başarılarının devamını diliyorum.

PROF.DR.AHMET KALE – İstanbul Sağlık Bilimleri üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum Kliniği Eğitim ve İdari Sorumlu.


Nilay hanım ile evimin satışında çalışma firsatım oldu. Hem öncesinde hem de sonrasında kurduğu açık ve yapıcı diyalog ile sürecin sağlıklı bir şekilde yürümesini sağladı. Kendisi takipçiliği, süreç yönetimi ve şeffaflığı ile bazen zor olabilecek emlak konusunu kolaya çevirebiliyor. Güleryüzlülüğü de cabası.

İleride de emlak işlerimde Nilay hanım ile çalışmak isterim.

AHMET DAMGACIOĞLU – CEO – AREVO (Advanced Renewable Energy Evolution) www.arevo.com.tr


Geçtiğimiz yaz (2017) ev ararken Nilay Hanım’ın internete verdiği kiralık ev ilanı üzerine kendisi ile tanıştım. Evi ikinci kez görünce de tutmaya karar verdim. Nilay Hanım ile diyaloğumuz sözleşmenin bitmesi ile sona ermedi. Sağ olsun, evde oturmaya başladıktan sonra da kendisinden ev hakkında birkaç isteğim oldu ve bu konular hakkında ev sahibi ile görüşüp hızlıca sonuç almamı sağladı. Yeni bir emlak arayışında olduğumda arayacağım ilk kişidir.

YAĞIZ TEKİN – ATV – (TV Editörü)

“Nilay Hanım, bir işin ne kadar profesyonelce yapılabileceğinin en güzel örneği. Taraflar arasında çok açık ve doğru iletişim kurulması konusunda çok yardımcı, güvenilir, gerçekçi ve tutarlı. İlk adımdan, işlem sonrasına kadar her zaman her konuda destek oluyor, tarafların işini  kolaylaştırıyor.

BEGÜM A.


Seninle 10 yılı aşkın bir süredir Leventteki villamla ilgili çalışıyoruz. Her zaman kolay ulaşılabilir ve yapıcı çözümler ürettin. Ayrıca olumlu ve sempatik kişiliğin bana çok iyi geliyor.

NESRİN ÖLÇMEN


Nilay Hanım’la Beşiktaş’taki evimin kiralanması konusunda çalıştık. İlk temasımızdan sürecin sonuçlandırılmasına kadar her aşamada çok destek oldu. Sergilediği açık sözlü ve dürüst yaklaşımla hem ev sahibi hem de kiracı için dengeyi çok güzel koruduğunu gördüm.

Güven, emlak işlerinde çok önemli ama maalesef bunu bulmak o kadar kolay değil. Nilay Hanım’ın farkı da burada bence. Teşekkür ederim çalışmalarınız için.

FATİH ÇALLAK – Sudesan (Genel Müdür)

Çok yakın bir akrabamın ve çalıştığı şirketinin emlak işlerini yürüten Nilay Hanımı tanımamın üzerinden yaklaşık 5 sene geçti. Çok iyi bir referans alarak başlayan bu çalışma bugüne kadar gayet verimli ve keyifli bir şekilde devam etti.

Nilay Hanım, hem benim hem de çocuklarımın emlak kiralama veya satın alma gereksinimlerimizi en profesyonel ve titiz bir şekil de takip ederek, çok zor bir pazar olan Emlak sektöründe yolumuzu aydınlattı.  Her zorluğu kolaya cevirdi. Bütün bunları yaparken, kendi alanına girmeyen konularda da çevresi ile temas kurarak , beni doğru kanallara yönlendirdi.

Nilay Hanımla çalışmalarımız da en çok takdir ettiğim yönlerinden biri de, neticelenmiş bir konu olsa bile , devamında ortaya çıkan çeşitli konularda bana yardımcı olmaya devam etmesidir. Bu da onun işine ne kadar profesyonelce ve uzun vadeli olarak baktığının çok önemli bir göstergesidir.

Danıştığım her konuda bana en hızlı şekilde bilgi veren, yönlendiren ve sonuçlandıran Nilay Hanıma çok teşekkür ederim. Güler yüzü ve dostane davranışları da bonus oldu.

Umarım uzun yıllar, doğacak yeni ihtiyaçlar için ortak çalışma imkanımız olur. Tüm Emlak Danışmanlığı konularında Nilay Hanımı tereddütsüz bütün dostlarıma gönül rahatlığı ile önerdim ve önermeye de devam edeceğim.

Kendisine bu vesile ile teşekkür eder, başarılarının artarak devamını dilerim.

AHMET METE – Ericsson (Genel Müdür Yardımcısı)

Nilay Hanım’la 2009 yılından beri çalışıyorum. Profesyonel yaklaşımı, yerinde tavsiyeleri, sosyal medyayı iyi kullanması ve geniş network’ü sayesinde en zor sezonlarda dahi kısa sürede evimi, düzgün bir profile kiralar. Kendisiyle çalışmaktan çok memnunum, herkese tavsiye ederim.

MURAT EREN – Vodafone (Proje Yöneticisi)

Nilay Hanımla 10 yıldır ticari mülklerimiz için birlikte çalışıyoruz. Azimli, kararlı, mücadeleci, sabırlı, başladığı işi bitirmeden bırakmayan, güvenilir kişiliği ile daha uzun yıllar çalışacağımızı biliyorum ve kendisiyle çalışmayı herkese tavsiye ediyorum.

YILMAZ KAPTAN – Ayyıldız Tekstil Satış Mağazaları Koordinatörü www.ayyildiz.com

Nilay Hanım sayesinde Bodrum-Muğla da yatırım amaçlı bir ev satın aldım. Kendisi önce onu kiraya verdi, her aşamasıyla ilgilendi.

Kiracı çıktıktan sonra de evi dört duvar bırakıp, 3 hafta içinde, sıfırdan baştan yaptı. Ve full mobilyalı hale getirdi, tekrar kiraya verdi. Yurt dışında yaşamama rağmen sayesinde her adımdan yazılı ve görsel bilgim oldu.

İstediğim zamanda da evimi gayet karlı bir şekilde sattı. Bütün bu süreçler içinde; Sorumluluk duygusuna, güvenilirliğine, sabır, azim ve çalışma şekline hayran kaldım. Kendisinde gayrimenkul alım-satım vekaletim var. Herkese Nilay Hanımla çalışmayı tavsiye ederim.

NEVCİVAN ÇETİNER – NC Consultancy Limited, Tava Hong Kong (Satış ve Pazarlama Direktörü)

2015 senesinden beri tanıdığımız Nilay Tan,’ ı şöyle anlatırız : Ciddi, profesyonel, işi ve sözünün arkasında duran, güvenilir, sabırlı, ikna kabiliyeti yüksek, nitelikli müşteri portföyüne sahip, her iki tarafında dilinden anlayan bir İstanbul hanımefendisi.

Her zaman emlak konusunda başvuracağımız tek adrese teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

YAEŞ AİLESİ


Nilay Hanım ile 2016 yılından beri çalışıyorum. Kendisi işini seven, detayları dikkatle takip eden, güvenilir ve işine hakimdir. Piyasa bilgisi kuvvetlidir. Kendisiyle çalışmaktan çok memnunum, herkese tavsiye ederim.

ELİF YILMAZ – ABC Turizm Organizasyon Dış Tic.Ltd.Şti

Nilay Tan la tanışıklığımız 2009 yılından beri sürmektedir.  İlk tanıştığımız günden beri emlak piyasası hakkında bilgisi, doğru fiyatlandırma ve profesyonelliği ayrıca dürüst, güvenilir, zarif, kibar dost ve arkadaş yaklaşımı ile hem dostluk hem iş yapmaktan mutluluk duyduğum kişi. İyi ki seni tanımışım sevgili Nilay Tan.

ÇİĞDEM TARKAN – Tekfen Endüstri ve Ticaret A.Ş. (Bilgi İşlem Müdürü)

İşimin yoğunluğu gereği, Akatlar’daki dairemin kiralanması için 2009 yılında Nilay Hanım ile çalışmaya başladım. Evimin kiracısı ve kiralanması o yıldan sonra artık benim sorunum olmaktan çıktı. Kira yılının bitiminde Nilay Hanım tarafından güncelleme için ikaz ediliyor ve onun hakemliğinde güncellemeyi tamamlıyoruz. Kiracı evi boşalttığında kontratın gereklerinin kontrolü ve gereğinin yapılması ile yeni kiracı ayarlanması artık benim sıkıntılı meşgalem değil.

Bana bu rahatlığı yaşattığınız için teşekkür ederim Sn. Nilay Tan Hanımefendi.

ÖNER YILMAZ – Soner Temel Mühendislik, İnşaat ve Ticaret A.Ş.(Genel Müdür)
www.sonertm.com

Sn. Nilay Tan’ın  kiralık ev talebimi iletmek için telefonla aradığımda , talep ettiğim kiralık ev ile ilgili telefonda verdiğim bilgileri, isabetli karşı soruları ile pekiştirmesi bana ilk güveni vermişti. Ve onca emlak danışmanı ile muhatap olduktan sonra, kendilerine emlak danışmanı sıfatını yakıştıran bu sıradan emlak pazarlamacılarının beni içine ittiği karamsarlıktan kurtulmamı sağlamıştı.

Telefonda gerekli bilgileri aldıktan sonra karşılıklı görüşme talebini de , titiz ev sahiplerinin yönelteceği muhtemel kişisel soruları bertaraf etmek ve vakit kaybetmemek amacıyla yerinde bir davranış olarak görüyorum. Ve kiracıyı daha iyi tanımak, eğilimlerini, zevklerini, rahatsızlık duyacağı konuları, hatta yaşam tarzını anlamak ve bunlara göre uygun portföy oluşturmak için gerekli olduğuna inanıyorum.

Bütün bunların sonucunda, bana, kendisine verdiğim limitlerin üzerinde olmasına rağmen içinde keyifle oturduğum bir ev buldu. Beni bu kadar iyi anlayarak daha önce hiç düşünmediğim profilde bir eve yöneltmesi işinde ulaştığı uzmanlık seviyesinin bir kanıtı diye düşünüyorum. İleride kendisi ile tekrar çalışmayı düşünüyorum ve kendisini tanıdıklarıma da tavsiye ediyorum.

ATİLLA KIZILTUĞ – SAP Türkiye (Finans Müdürü)


Sizi ilk defa yolladığınız mailinglerinizden yansıyan”profesyonel ve işinin erbabı” görüntünüzden etkilenerek aramıştım. Ondan sonraki her işimizde de kendi kendime sık sık “iyi ki aramışım, tanımışım, bu mailingler işe yarıyor hakikaten!” dediğimi biliyorum. Her şeyden önce olumlu, işi akışkan hale getiren; takipçliğiniz, yönlendirmeleriniz çok değerli. Müşterinizi ve aslında tüm tarafları iyi anlayarak, ihtiyaçlara özel çözümler üretme heyacanınız ve kapasiteniz eşsiz.

Bazen ticari olarak çok da sizin açınızdan avantajlı olmasa dahi, gerçekler konusundaki açıklık ve yalınlığınız bulunmaz kıymette.. Tüm bunlar ve daha yazamadığım pek çok özelliğinizle, yıllardır sizinle kotardığımız emlak işlerimizde, bende kızımda ve eşimde büyük güven uyandırdınız. Bundan sonra sizi “ailemizin danışmanı” ilan ettiğimizi zaten biliyorsunuz. Bereketli güzel alım-satımlarda yine birlikte çalışmak dileği ile, emekleriniz için çok teşekkürlerimizle; En içten sevgi, saygılar.

UFUK TARHAN – M-Gen Gelecek Planlama Merkezi (www.m-gen.biz)


Nilay Hanım’ı bir emlağın alım-satım işinde tanıdık. Kendisinden aldığımız gayrimenkul danışmanlığı hizmeti, satış işleminin farklı aşamalarında, doğru ve gerekli bilgileri kapsayan bir sunum yapması, kişisel iletişim başarıları ve yarattığı güven duygusuyla emlak seçimini kolaylaştırdı. Satın alacağımız emlağın belirlenmesinden sonraki aşamada ise, Sn.Nilay Tan’ın tüm detaylarla ilgilenmesi, alıcı ve satıcı arasında yönlendirici ve doğru iletişim kurması, çıkabilecek sorunları ön görmesi ve önceden tedbirlerini alarak engellemesi, büyük takdirimizi aldı. Sonuç olarak, aldığımız gayrimenkul danışmanlığı hizmetinin uluslararası standartlara uygun, profesyonel bir hizmet olduğu inancındayız.

Profesyonel değerlendirmenin yanında, ailece kendisini çok sevdik ve bizi severek içinde yaşayacağımız bir emlak sahibi yaptığı ve gösterdiği dostluk için teşekkür ederiz.

Nazlı Aytuna(Öğretim Görevlisi), Argun Aytuna(Yazılım Sektörü- Uluslar arası Satış Direktörü)

Dr. NAZLI ÜLBAY AYTUNA – Galatasaray Üniversitesi


Nilay Tan ile çalışmak:Emlak sektörünün değişken yapısı ve güven ortamından çoğu zaman uzak olması açısından bu işin ciddiyetine inanmış ve profesyonel bir yaklaşımla hareket eden Nilay Tan’a rastladığım ve çalışma imkanı bulduğum için sanırım çok sanslıyım. Leventte bulunan villamızın kiralanması ile ilgili olarak Nilay hanımdan son derece iyi ve yapıcı bir servis aldık.

Bu süreç içerisinde Ankara’dan takip ettiğimiz kiralama aşamalarında bizler için önemli olan bilgi ve verilerin net aktarımıydı. Bu konuda Nilay hanım tam anlamıyla her türlü detayı düşünerek bize geri döndü ve yönlendirmelerde bulundu.

Sonuç olarak kısa bir sürede güvendiğimiz bir kiracımız oldu ve bu süreçte Nilay hanım sanki kendi villasını kiraya veriyormuşçasına ince eleyip sık dokuyarak bizlerinde hassasiyetini ön planda tutarak  hareket etti ve sonuca ulaştı. Öyle ki kiralama aşamasında bile sözleşmeleri Ankara’dan takip edip  İstanbul’a gelip gitmeden Nilay hanım vasıtası ile her türlü detayı çözümledik. Detaycı ve özenli bakışı acınızı hiçbir zaman kaybetmeyeceğinizden eminim.

Başarılarınızın devamını dilerim.

ONUR DAL – TSRM12 Designgroup / MCP – Ankara


Sizinle 11 yıl önce başlayan “Emlak Müşavirliği” ilişkimizde beni hiç yanıltmadınız ve bana hep doğruları söylediğiniz için teşekkür borçluyum. Sayenizde ve aldığınız tedbirlerle kiraladığımın gayrimenkullere hep doğru ve problem yaratmayan kiracılar buldunuz.

İşinizi yaparken ki doğrularınız ve prensipleriniz sizi diğer meslektaşlarınızdan farklı kılıyor. Bu fark da sizi başkalaştırıyor. İyi ki sizi tanımışım ve iyi ki benim Emlak Müşavirliğim kabul etmişsiniz. Size her konuda güveniyor ve teşekkür ediyorum.

Karşınıza hep sizin gibi kişilerin çıkması dileği ile keyifli işler diliyorum.

BERKMAN GÜRSES – Mali Müşavir